sideBarКак мы уже писали, Елизавета Гильгурт, воспитанница Студии «Саквояж», в составе украинской делегации приняла участие в Международном театральном лагере «EDERED», который прошел в английском городке Ипсвич (Ipswich).

Зная, что Великобританией долгое время правит королева Елизавета II, мы спросили у нашей Лизы, почему её родители так назвали.

- Знаете, меня саму очень интересовал этот вопрос. Я спрашивала уйму раз, но ответ моих родителей был всегда одинаков: «Мы сразу знали, что ты — Лиза».

Впечатлениями о своем путешествии в страну Шекспира, которой управляют монархи, Елизавета поделилась с нами. Записи из её дневника мы публикуем сегодня.

Напомним, что «EDERED» — это международный культурный проект призванный развивать межкультурные молодежные связи посредством театра.


Elizabeeееth, Davay!
або EDERED 2013. We are one family.

07/08/2013, 14:55

…Стою на центральній площі англійського містечка Іпсвіч. Позаду – міська ратуша, а довкола мене потоки перехожих і, таких самих як я, схвильованих підлітків. Рівно (з цим в Англії жорстко) за п’ять хвилин почнеться наш виступ, а точніше наш перфоманс (від англ. performance – шоу, театралізоване дійство). Виступ просто неба істотно відрізняється від закритих стінами і дахом камерних сцен, до яких я звикла. Мушу визнати — приїхала за новим досвідом та навичками, а тому дорікати зась. Та й нарікати особливо немає на що. Кожна подія в EDEREDі незабутня і по-справжньому унікальна. Сьогодні, наприклад, взагалі неймовірний день. У нас аж два виступи в Іпсвічі. Перший відіграли серед Центрального парку в годину дня, а другий — ось уже за три хвилини розпочнеться. Протягом усіх десяти днів, проведених у EDEREDі, ми готувались до фінального перфомансу. І тепер, коли ти крокуєш на свою позицію, бажаючи удачі усім, хто йде тобі на зустріч, в твоїй пам’яті найяскравіше спливає увесь шлях, пройдений від воріт Британії -  лондонського аеропорту «Хітроу» — до цієї миті…

29/07/2013, 23:22

В мікроавтобусі («бусику»), який везе нас в темряві десь іпсвіцькими околицями, ми, втомлені але щасливі і горді, сидячи в обнімку з валізами, весело гомонімо й намагаємось розгледіти бодай щось крізь товсті і темні шибки. Через кілька хвилин ми в’їдемо на територію школи, в якій розмістився міжнародний театральний молодіжний табір – EDERED!

Edered-2013Edered-2013Edered-2013

30/07/2013, 23:57

Перший день!
О, то завжди «виніс мізків» в усіх сенсах цього неестетичного мовного звороту. Скільки нових людей, імен, подій, інформації — голова йде обертом. Беручи до уваги що усе спілкування навколо йде виключно англійською мовою — ще й очі на лоба лізуть. Варто зауважити, юні українські актори не розгубилися і абсолютно гідно представляли свою державу, демонструючи блискуче знання англійської. Навіть ті, хто не розумів ні слова, з ентузіазмом кивали, примовляючи «O’kay, o’kay».

Саме сьогодні відбувся перший Warm-up – енергійна розминочка під музику, що скоріше нагадувала заняття в танцкласі. Проте, залишилось незрозумілим, чому цей захід був запланований  відразу після повноцінного сніданку. Можливо то є англійський гумор, без якого не можна було ступити і кроку.
Перші workshop – майстер класи з акторської майстерності – відбулись теж сьогодні. Усіх учасників поділили на п’ять команд – жовту, червону, синю, зелену і фіолетову, до якої потрапила і я. За правилами, у кожній команді має бути по дві особи з однієї країни, а решта – з інших країн. Інша мова, інша культура, ментальність, інший Всесвіт! Ти маєш з цими людьми стати однією командою, одним колективом! Тьютори, себто викладачі, перемішені теж. Так, у фіолетовій команді їх було троє: британка, ізраїльтянка та француз. Повний інтернаціонал! Але саме у цьому і полягала вся сіль! Не встигаєш запам’ятати хто звідки. У кімнаті постійно жартуєш і обговорюєш буденні речі англійською, бо інакше тебе ніхто не зрозуміє. Одинадцять (!) країн Європи прибули до EDEREDу. Іди, спілкуйся, відкривай людей, чий світогляд, можливо, діаметрально протилежний з твоїм! Та паралельно з цим, ще й розвивайся в улюбленій справі – п’ять (!) годин акторської майстерності щодня. Де ще світ так знепаде до твоїх ніг?! Але про це подумаю завтра. Зараз спати, спаааати…

Edered-2013Edered-2013Edered-2013

31/07/2013, 12:16

Сиджу в просторій їдальні, а на мене зі стін дивляться старі видатні люди на портретах. Зараз полудень – час ланчу. Кухня дуже непогана, проте овочі ну просто «гумові»! Євростандарти, євростандарти… виглядає, як з картинки, і на смак так само, як поліграфія. Це дало мені привід задуматись щодо необхідності інтеграції України з Євросоюзом. Добре, що сьогодні буде вечірній квест, який прискорить мій метаболізм. Квест мав бути учора, проте, щедрий дощ (ласкаво просимо до Англії) змінив плани. Натомісь вчора був ярмарок, де учасники обмінялись традиційними для кожної з країн сувенірами, а наша команда здивувала усіх національним українським вбранням.

02/08/2013, 16:10

Double decker – двоповерховий автобус. Хто на ньому не їздив, той у Англії не був! А от я, і решта української команди, на ньому зараз їдемо. Повертаємось до своєї «резиденції» з Сусволка — милого містечка на узбережжі Північного моря. Навіть злива і температура повітря +16 не завадили нам купатися у морі, засмагати — кайфонути на повну. Сьогодні вихідний – останній перепочинок перед важливим ривком. Саме завтра наші п’ятигодинні майстер-класи перетворяться на п’ятигодинні репетиції. Команди готують свої невеличкі перфоманси, які згодом об’єднають у фінальне шоу. Порозумітися із західною специфікою проведення театрально-видовищних заходів непросто. Зовсім інше розуміння театру, його суті, інша розстановка пріоритетів. Зовнішнім ефектам приділяється істотно більше уваги, ніж внутрішній роботі актора над роллю. Між іншим, викладачі з усіх країн відзначили високий рівень підготовки українських учасників. Приємно))

Edered-2013Edered-2013Edered-2013

Edered-2013Edered-2013

05/08/2013, 19:46

Заради цього варто жити!
Стою на сцені. Поруч – мій колектив. Глядачі в залі аплодують стоячи та кричать: «Ukraine! Davay! Davay!». «Давай!» — фраза українською, яку легко вимовити навіть нелінгвістичному британцю чи французу, завдяки чому вона стала своєрідним паролем. «Davay! Davay!» натхненно кричали українцям, побачивши тих будь-де. І не дарма. Українська «збірна» юних талантів виграла Головний квест та Імпровізовані едередівські олімпійські ігри. А зараз підкорила музикою, танцями і піснею – душею народу, як не крути. Сьогодні національний вечір, на якому кожна з країн себе презентує. Ми вийшли під «Ой, смереко». Станцювали, зіграли та вщент наповнили залу своєю позитивною енергетикою. Потім був ліричний танок «Ой у вишневому саду», де пісня нами  виконувалася  наживо. Далі була «війна», на якій наші хлопці-козаки перестрибували один через одного стоячи в повний зріст. «Дикі танці» Руслани і піраміда з українським прапором, гордо піднятим угору, стали фіналом.
Що ще залишалось тим бідолашним європейцям, як не аплодувати стоячи?)
Насправді, то було неочікуваною і надзвичайно приємною подією. Адже я стояла на тій західній сцені, переводячи подих від виступу і відчувала безмежне щастя… Погодьтеся, бувають в житті миті, коли груди розриває щось млосно-приємне і ти знаєш, що саме у цю секунду ти щасливий.
«- Де?,— Тут; – Коли? – Зараз; — Хто я? – Цей момент».

Edered-2013Edered-2013Edered-2013

07/08/2013, 14:58

…Другу мить абсолютного щастя я відчую сьогодні ввечері, під час грандіозної прощальної вечірки, яка стилізована під американський випускний вечір, з коктейльними сукнями на дівчатах, костюмами і білосніжними сорочками на хлопцях. Але зараз я про це не знаю. В цю хвилину я живу відчуттям того, що вийду на сценічний майданчик і проживу долю своєї героїні востаннє. В останнє в рамках проекту EDERED 2013. Сьогодні багато речей буде востаннє. А потім будуть ті злощасні п’ять ранку, коли половина учасників, разом з українською командою, поїде геть. І буде море сліз, які виплачуть учасники дружньої інтернаціональної едередівської родини. Море сліз, яке ледь не затопить Туманний Альбіон. Але про це все я ще не знаю. Зараз я чую лише сигнал для початку свого виступу, що відлунює в моїй голові. Все! Час! Поїхали!..

Edered-2013Edered-2013Edered-2013


Досвід, як життєвий так і сценічний, здобутий за десять днів в рамках проекту EDERED 2013 є безцінним. Ти, наче Аліса, опиняєшся в іншому світі (задзеркаллі), де все відбувається за іншими законами, де життя зовсім не таке, яким воно було раніше. У цьому Всесвіті всі навколо – твої друзі, які завжди радо кричать: «Elizabeeееth!». У цьому Всесвіті ти навчаєшся, працюєш, стараєшся та закохуєшся. Шматочки цього Всесвіту назавжди залишаться в твоєму серці.

Ліза ГІЛЬГУРТ
Просмотров: 3571
Комментарии (0)add comment

Написать комментарий
| +

busy
Понравился материал? Поделись с друзьями:

Актеры как дети, им бы только поиграть.

Борис Крутиер
Портал о детях для взрослых
Арт-студия =Вмію=
Образование в Украине
Детский портал 4Kids Діти в місті
HotRex.ru - Доска бесплатных объявлений